Profesjonalne usługi lekarskie z dziedziny ortopedii w Sports Medic

Historia medyczna pacjentów, jacy zgłaszają się do ortopedów w placówce Sports Medic wskazuje na to, z jakimi przypadkami chirurdzy i ortopedzi mają w tym miejscu kontakt. Każdy przypadek medyczny jest inaczej postrzegany, także w obrębie jednej specjalizacji, z tego powodu też eksperci medyczni do każdego z pacjentów podchodzą indywidualnie. Ortopedia Wrocław przyjmuje najczęściej pacjentów, którzy: doznali urazu narządu ruchu, będą skarżyć się na bóle kręgosłupa i kostno – stawowe, odczuwają ból przy chodzeniu, mają problemy z ruchomością kończyn i stawów, zamierzają diagnozować własne dziecko pod względem wad postawy, cierpią na osteoporozę lub reumatyzm, a także mają zaburzenia czucia.

Szczegółowy kosztorys świadczeń razem z danymi do zarejestrowania umieszczone są na witrynie internetowej placówki. Przyjęte są tak samo dzieci, osoby dorosłe, jak i osoby starsze. Do placówki kierują się osoby z dysfunkcjami ruchu, nabytymi lub wrodzonymi. Najczęściej do ośrodka przychodzą chorzy ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa albo dużych stawów.

Mają oni zwykle tego typu symptomy jak: duża bolesność, ograniczenie ruchów, rwa kulszowa, zespoły korzeniowe aż po niedowłady kończyn. Jeżeli to tylko umożliwione, zrealizowane jest leczenie zachowawcze. Jeśli z kolei pojawia się potrzeba zabiegu operacyjnego, to też jest zrealizowany w podanej placówce. Zastosowane mogą być metody inwazyjne, jak i w mniejszym stopniu inwazyjne. Ortopedzi wiedzą, jak istotne jest holistyczne nastawienie do pacjenta. Kiedy będzie to niezbędne, skierują chorego na konsultację do specjalistów z innych dziedzin.

Wykwalifikowani specjaliści podwyższają systematycznie kompetencje i nie jest dla nich trudne zajmowanie się trudnymi pacjentami. W Sports Medic podejmowane są zabiegi chirurgiczne dotyczące chirurgii urazowej. Inne elementy oferty to: konsultacje przez telefon, konsultacje specjalistyczne w obrębie ortopedii sportowej, zabiegi chirurgiczne kolan, barku, ręki, stawu skokowego, stopy, badanie ultrasonograficzne narządu ruchu, pełna diagnostyka bądź wdrażanie indywidualnego procesu usprawnienia układu ruchu.