Poziom bezpieczeństwa NIFTY, a więc testu nieinwazyjnego przeprowadzanego w Blumedica

Efektywność testu NIFTY, oferowanego kobietom w ciąży w placówce Blumedica ujęta jest w jego sporej wykrywalności wad genetycznych. Jest to badanie nieinwazyjne, jakie eliminuje potrzebę wykonywania badań inwazyjnych. NIFTY gwarantuje sporą wykrywalność i równocześnie niski odsetek wyników fałszywie dodatnich. Zaprezentowany test wyjątkowo poleca się przeprowadzać w ciążach podwyższonego ryzyka. Ginekolog pobierając krew z tkanki żylnej nie narusza płodu.

Z tego względu kobieta może czuć się w czasie badania bezpieczniej. Poza wadami płodu, kobieta może prosić o to, aby przez test wykazana była płeć dziecka. Test należy przeprowadzić najpóźniej do 24 tygodnia ciąży. Badanie może być wykonane na równi w wypadku ciąży pojedynczej, jak i ciąży bliźniaczej.

Pacjentka w trakcie badania nie musi być na czczo. Na pobieranie krwi powinna ze sobą wziąć kompletną dokumentację lekarską, a w tym ostatni wynik USG ciąży. Pobierany materiał jest przeanalizowany za pomocą opatentowanej technologii sekwencjonowania genetycznego i ciągów bioinformatycznych. To pozwoli stwierdzić, czy u płodu występują nieprawidłowości chromosomowe.

Wykryte będą nawet minimalne zmiany. Test NIFTY to jedyny test z ubezpieczeniem, dlatego w przypadku wyniku negatywnie fałszywego firma ubezpieczeniowa może pacjentce wypłacić odszkodowanie. Te zaprezentowane fakty powodują, że na test prenatalny nifty decyduje się znacznie więcej pacjentek. Termin badania jest dopasowany do możliwości pacjentki. Do wykonania badania konieczne jest 10 ml krwi matki, pobranej z przedramienia. Wyniki NIFTY udostępnione są od 6 do dziesięciu dni roboczych. Test NIFTY wykonywany jest w certyfikowanym laboratorium, przynależącym do GENEPLANET, funkcjonującego na terenie UE. Szczegóły na temat testu podane są na witrynie placówki. Opcje, jakie daje test prenatalny NIFTY Plus są wszechstronne.