Leczenie narkomanii w Klinice Uzależnień położonej koło Ustronia

Leczenie uzależnienia od narkotyków w Klinice Uzależnień znajdującej się koło Ustronia jest zawsze na sposób indywidualny dopasowane do każdego klienta, bazując na sprawdzonych programach terapii. Przy przyjmowaniu do szpitala oceniona jest historia konkretnej osoby, gdy chodzi o historię nadużywania substancji. Stworzony jest również plan, który pomaga danej osobie być w trzeźwości. Kontrolowany detoks pozwoli na bezpieczne pozbycie się narkotyków z organizmu. Na początku każda osoba znajdująca się w placówce jest precyzyjnie zdiagnozowana.

Jedynie w taki sposób może powstać spersonalizowany harmonogram leczenia. Leczenie uzależnienia od narkotyków opiera się na tym, że specjaliści pomagają osobie zmagającej się z uzależnieniem rozumieć główne powody uzależnienia, w tym także traumy z dawnych lat. Koncentrują się także na stanie psychicznym pacjenta.

W terapii uwzględniane jest równocześnie pojęcie całościowe, jak i te oparte na dowodach. Terapie obejmą: terapię indywidualną, terapię grupową, leczenie skoncentrowane na traumie, rozmowy motywacyjne, terapię członków rodzin, leczenie farmakologiczne, terapię poznawczo – behawioralną a także spotkania z psychologiem. Każdy, kto skieruje się do placówki, żeby leczyć się z uzależnienia od narkotyków może oczekiwać na pełne empatii nastawienie, zrozumienie i fachową opiekę. To, że ośrodek znajduje się na terenie Beskidu Śląskiego, w przepięknej okolicy jest sprzyjające, ponieważ można się zrelaksować. To idealne miejsce do wyciszenia się oraz myślenia o swoim życiu. Każdy, kto chce wyjść z nałogu musi się tutaj kierować.

Pacjenci biorą udział w terapii indywidualnej, jak i grupowej. Kiedy już skończą pobyt, mogą wziąć udział w spotkaniach grup wsparcia. Indywidualny harmonogram leczenia sprawdzi się, kiedy chodzi o leczenie uzależnienia od narkotyków oraz alkoholu. Zgłaszają się tu także te osoby, które potrzebują pomocy w leczeniu uzależnienia od hazardu i od medykamentów. Celem terapeutów jest to, żeby dana osoba miała okazję uzyskać trzeźwość. Mieszkańcy Kliniki Uzależnień dowiadują się też, jak poradzić sobie z pokusami i codziennym stresem we właściwy sposób.